سئو وبسایت
SEO

بهترین راهکار برای بازاریابی آنلاین

سئو وب سایت در کرج

شاید مهم ترین سوال صاحبان کسب و کار این باشد که چرا سئو مهم است؟ و چه تاثیری بر افزایش درآمدشان دارد؟ قطعا عبارت دیجیتال مارکتینگ به گوش شما خورده است. سئو  وب سایت یکی از عناصر مهم دیجیتال مارکتینگ است. امروزه جستجو در اینترنت به یک ابزار تبدیل شده. ابزاری قابل اعتماد برای پیدا کردن پاسخ سوالات. سوالاتی که پاسخ صحیح به آن ها تصمیم‌ گیری در مورد خرید یک محصول را برای مخاطب آسان تر خواهد کرد. روزانه میلیارد ها جستجو در گوگل انجام می‌ شود؛ که بخش زیادی از آن ها  برای پیدا کردن محصولات است. ( منظور از محصول، کالا و خدمت است). لذا حضور موثر در محیط وب دیگر یک انتخاب نیست. بلکه به یک الزام تبدیل شده؛ برای این منظور سئو سایت مهمترین راهکار می باشد. که در دپارتمان دیجیتال مارکتینگ کانون تبیلغاتی هیلاج، ارائه می شود؛ و در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

سئو چیست؟

حال که به اهمیت سئو پی بردیم می خواهیم مفهوم سئو را بررسی کنیم و ببینیم سئو چیست؟ سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. (SEO ) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) می باشد. بهبود سئو نیازمند فرایند مستمری است و یک شبه اتفاق نمی افتد. فرایند سئو شامل چندین تخصص است. از این بهتر است برای نتیجه گیری سریع تر، سئو توسط متخصصان صورت پذیرد. تا به هزینه کمتری به نتیجه دلخواه برسید. سعی گوگل در این است که بهترین پاسخ را در کم ترین زمان ممکن به کاربران خود ارائه دهد. سئو کاری خواهد کرد که سایت ما از نظر گوگل بهترین نتیجه برای کاربر باشد؛ و آن را به نمایش بگذارد.

مراحل سئو وب سایت

همان طور که گفتیم سئو سایت یک فرایند است. اما این فرایند شامل چه مراحلی می شود؟ سئو از زمان طراحی سایت آغاز می شود. و همواره ادامه خواهد داشت. یعنی بعد از اینکه سایت رتبه بالایی در جستجو های گوگل دریافت کرد؛ سئو سایت متوقف نمی شود. چون در این صورت رقبا از شما پیشی خواهند گرفت و تمام رشته های شما پنبه خواهد شد. اگر هدف شما از طراحی سایت، کسب درآمد بوده است. باید سایت خود را به چشم یک شعبه جدید ببینید. و بپذیرید که هر ماه هزینه های برای اداره آن باید پرداخت کنید. اولین مرحله سئو سایت را می توان به تعیین استراتژی دانست. جایی که تعیین می شود سئو برای چه کلمات کلیدی باید نمایش داده شود. سپس بررسی های رقبا انجام می شود. بعد از آن نیز عملیات سئو اجرا خواهد شد. باید گفت کیفیت طراحی وب سایت در کرج در سئو بسیار اهمیت دارد.

سئو وب سایت چه اهمیتی دارد؟

اگر هنوز در سئو کردن سایت خود تردید دارید این بخش را بخوانید! بعد از اینکه طراحی سایت شما به پایان رسید در بازدید های گوگل نمایش داده نمی شود. چرا که پیش از شما سایت هایی وجود داشته اند که به گوگل اثبات کرده اند؛ بهترین پاسخ ها را برای جستجو کاربران ارائه می دهند. در این شرایط گوگل لزومی نمی بیند سایت تازه تاسیس شما را به عنوان نتیجه جستجو به نمایش بگذارد. یا سئو سایت باید به گوگل فهماند سایت شما پاسخ بهتری را برای کاربران ارائه می دهد. وقتی موفق به انجام این کار شدیم؛ سایت شما در رتبه های بالای جستجو حضور خواهد داشت و بازدید بیشتری خواهد گرفت. به این ترتیب مشتریان بیشتری خواهید داشت و درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد. درست مثل اینکه از یک مغازه در زیرزمین یک پاساژ کم رونق؛ به یک مغازه پاخور در مرکز شهر نقل مکان کنید

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

همان طور که گفتیم سئو شیوه های مختلفی دارد. که به دو دسته عمده کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم بندی می شوند. استفاده از تکنیک های اصولی سئو و رعایت تمام قوانین گوگل را سئو کلاه سفید می گویند. درمقابل اما راه در رو هایی وجود دارد که باعث می شود سریع تر به نتیجه برسیم. در این روش با استفاده از ضعف گوکل سعی می شود؛ وب سایت، در زمان کم تری به نتایج بالای گوگل برسد. در این تکنیک‌ ها هوش مصنوعی گوگل فریب داده می شود. که به نام کلاه سیاه شناخته می شود. البته گوگل نیز بی کار نمی ماند! و برای مقابله با این روش هر مدتی تکنیک‌های کلاه سیاه را شناسایی کرده؛ و سایت هایی که از این روش استفاده کرده‌اند را جریمه خواهد کرد. باید بگوییم اگر سئو سایت خود را به متخصصان این حوزه بسپارید؛ نیاز نیست نگران این موضوعات باشید.

مهم ترین عوامل موفقیت در سئو وب سایت

 به طور کلی عوامل موفقیت در سئو، به سه دسته تقسیم می شود. هر کدام از آن ها می تواند تاثیر مثبت بر ارتقا رتبه سایت شما داشته باشد. و بر هم برتری ندارند. اولین عنصر مهم در موفقیت سئو به زمان طراحی سایت بر می گردد.     که با نام سئو تکنیکال شناخته می شود. که به استاندارد سازی کد نویسی های انجام شده در سایت، رعایت اصول SEO در طراحی آن؛ و بهینه سازی و سرعت سایت مربوط می شود. بخش بعد موثر در سئو، سئو آن پیج نام دارد. در این بخش به شناسایی کلمات کلیدی، آنالیز رقبا پرداخته می شود. و سپس با توجه به آن ها تولید محتوای ارزشمند صورت خواهد گرفت. و اما آخرین عنصر موثر بر موفقیت سئو وب سایت نیز، آف پیج نام دارد. که بک لینک ها، فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی و مواردی دیگر را شامل می شود.

چرا به سئو نیاز داریم؟

بررسی اهمیت سئو را به بیانی دیگر در این بخش انجام خواهیم داد. به احتمال زیاد شما هم با ما موافق هستید که چنانچه موفق شویم بازدید کنندگان بیشتری را برای ورود هدفمند به سایت ترغیب کنیم. کسب و کار ما رشد خواهد کردد و درآمد بیشتر به دست خواهیم آورد. باید بگوییم گوگل همیشه سعی می کند بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهد. و برای این کار معیار هایی را در نظر گرفته است. پس در نتیجه با سئو در واقه به رعایت این معیار ها می پردازیم. و به گوگل نشان می دهیم که سایت ما بهترین گزینه برای نمایش داده شدن به کاربران است. خلاصه کلام اینکه برای افزایش رتبه سایت و دریافت بازدید بیشتر، و به طبع آن داشتن مشتریان بیشتر و افزایش درآمد، نیازمند سئو سایت هستید. که برای سرعت بخشیدن به این پروسه لازم است سئو سایت به یک تیم متخصص سپرده شود.

سئو داخلی سایت

همان طور که گفتیم سئو سایت به چند دسته کلی تقسیم بندی می شود. که یکی از آن ها سئو داخلی سایت است. بهینه سازی صفحات وب برای آن انجام می شود که؛ کلمات کلیدی که انتخاب شده است در نتیجه جستجوی کاربران نمایش داده شود. با در واقع قصد داریم یک تم را با کلمات کلیدی مورد نظر خود سازگار کنیم. فعالیت هایی که انجام می شود تا با استفاده از بهینه کردن یک سایت، بازدید آن افزایش پیدا کند؛ سئو است. و سئو داخلی سایت یکی از روش های آن است. در سئو داخلی با انتشار محتوا های مفید و کاربر پسند سعی می شود؛ ربات های موتور های جستجو با توجه به الگوریتم هایی که دارند؛ سایت ما را مفید تشخیص دهند و به کاربران بیشتری نمایش دهد. این محتوا ها بیشتر در قالب متن هستند. اما محتوا های ویدئویی، عکس، پادکست،PDF و ... نیز مهم هستند.

سئو خارجی سایت

تکنیک دیگری که باعث می شود سایت با برای موتور های جستجو بهینه شود؛ سئو خارجی نام دارد. به طور کلی می توان گفت هر اقدامی که در خارج از وب سایت شما با هدف سئو شدن انجام می گیرد؛ سئو خارجی است. مهم ترین آن شامل لینک های ورودی است که باعث می شود اعتبار سایت افزایش پیدا کند. این لینک ها به سایت شما داده می شود. با این کا سایت شما در محیط های دیگر معرفی می شوند. خوب است این نکته را بدانید که لینک سازی باید در سایت های محبوب و معتبر انجام شود. با این کار درواقع کیفیت محتوای سایت شما را تایید می شود. امروزه لینک سازی در شبکه های اجتماعی مختلف نیز رواج پیدا کرده است. در واقع می توان گفت سئو خارجی سایت؛ یکی از بهترین روش ها و در واقع لازمه ی معرفی وب سایت در جامعه آماری بالا است.

استراتژی سئو

شاید در طول مطالعه در خصوص سئو وب سایت عبارت استراتژی سئو را زیاد دیده باشید. اما این به چه معنا است؟ به طورکلی می توان گفت استراژی یعنی، تعیین کنیم که چه کار هایی را باید انجام دهیم و چه کار هایی را نباید انجام دهیم. قبل از این که طراحی سایت را انجام دهید؛ و  محتوایی را تولید و منتشر کنید؛ یا حتی برای افزایش اعتبار سایت خود مبلغی را پرداخت کنید؛ لازم است بدانید که هدف نهایی شما از سرمایه‌ گذاری در حوزه سئو چیست؟ شاید در پاسخ بگویید مشخص است که هدف افزایش درآمد است. اما این یک رویا است نه یک هدف! شما باید دقیقا بدانید از چه طریق می خواهید به این هدف برسید؛ و نقش وب سایت شما در تحقق این هدف چیست. شاخص ‌ کلیدی ارزیابی عملکرد هر کسب و کاری متفاوت است. (اگر نمی دانیدKPI  چیست حتما در این باره مطالعه کنید.)

 به طبع برای فروشگاه های اینترنتی افزایش فروش مهم ترین هدف است. این هدف با جذب مشتریان جدید امکان پذیر می شود. درمقابل برای یک شرکت بازرگانی تعداد تماس‌ هایی ورودی آن ها معیار خواهد بود. مهم ترین معیار موفقیت است برای یک مجله اینترنتی و یا یک سایت خبری که منبع درآمد آن ها تبلیغات است؛ میزان بازدید روزانه و زمان حضور کاربران در سایت است. استراتژی سئو بسیار مهم است چرا که تنها با تعیین هدف و معیار های موفقیت می توان؛ نقشه دستیابی به آن را تعیین کرد. و برای دستیابی به آن ها تلاش و هزینه کرد.

جستو جوی ارگانیک چیست؟

 یکی از شاخصه های مهم در ارزیابی سئو یک سایت، جست و جوی ارگانیک آن است. جست و جوی ارگانیک نشان دهنده این است که؛ چه تعداد کاربر واقعی از طریق موتور جستو جو سایت شما را یافته اند. جستو جو ارگانیک یک کانال بازاریابی بسیار مهم است. چرا که به طور معمول مخاطب اصلی محصول شما از این طریق وارد سایت شما می شود. از این رو می توان گفت هر چه میزان جست و جوی ارگانیک سایت شما بیشتر باشد؛ احتمال تبدیل شدن بازدید کنندگان سایت به مشتری افزایش پیدا می کند. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط جست و جوی ارگانیک سایت خود را افزایش دهید. البته باید بگوییم انتخاب کلمه کلیدی یکی از وظایف سئو کار است. و اگر آن را به افراد متخصص بسپارید قطعا نتایج خوبی خواهید گرفت. با افزایش جست و جوی ارگانیک سایتتان؛ مشتری بیشتری را جذب خواهید کرد.

ترافیک ارگانیک و مستقیم چیست؟

 ترافیک ارگانیک مبحث دیگری است که به عنوان صاحب کسب و کار خوب است بدانید. در واقع ترافیک سایت به معنای میزان بازدید سایت شما است. و ترافیک ارگانیک به معنای این است که بدون پرداخت هزینه ای؛ بازدید سایت خود را افزایش دهید. با توجه به این تعریف می توان گفت افزایش بازدید سایت با پرداخت هزینه، ترافیک ارگانیک به حساب نمی آید. وقتی برای وب سایت خود را با استفاده سئو، بازدید کنندگان بیشتری را جذب می کنید؛ در واقع به ترافیک ارگانیک سایتان کمک کرده اید. امروزه، رسانه های اجتماعی نیز این امکان را فراهم کرده اند؛ روند ترافیک ارگانیک شما بهبود داشته باشد. ترافیک مستقیم نیز مبحث دیگر است و به این معنا می باشد که؛ بازدیدکنندگان دقیقا با وارد کردن URL در مرور گرشان به سایت شما رسیده باشند. و با کلمات کلیدی سایت شما را پیدا نکرده اند. این موضوع نیز دارای اهمیت است.