مجله هیلاج

هدف از طراحی سایت چیست؟

هدف از طراحی سایت

با گسترش کسب و کار ها در محیط وب، قطعا برای صاحبان کسب و کار این سوال مطح می شود که؛ هدف از طراحی سایت چیست؟ هر چند هدف اصلی از طراحی یک وب سایت ممکن است بسته به نوع کسب و کار و نیازهای خاص شما متفاوت باشد. اما می توان گفت به طور کلی هدف از طراحی سایت، افزایش تعداد مشتری و میزان درآمد است. البته باید بگوییم طراحی سایت، فقط افزایش تعداد مشتریان شما را در پی نخواهد داشت؛ و مزایای دیگری نیز برای شما و کسب و کارتان دارد؛ که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. در این مقاله به مباحث مهمی در خصوص طراحی سایت پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم؛ به عنوان یک صاحب کسب و کار حتما آن ها را مطالعه کنید.

چرا دانستن اینکه هدف از طراحی سایت چیست، مهم است؟

در این باره باید بگوییم پاسخ به این سوال چشم اندازی واقعی از شرایط کسب و کارتان بعد از راه اندازی وب سایت، ایجاد خواهد کرد. شما با پاسخ به این پرسش که هدف از طراحی سایت چیست؟ می توانید استراتژی درستی برای سایت خود طراحی کنید. همین موضوع سرعت رشد وب سایت شما را به طرز چشم گیری افزایش خواهد داد. و برگشت سرمایه شما در زمان بسیار کم تری اتفاق خواهد افتاد. حال که با اهمیت دانستن اینکه هدف از طراحی سایت چیست پی بردیم. در ادامه به بررسی همه دستاورد های حاصل از طراحی سایت خواهیم پرداخت.

مهم ترین هدف از طراحی سایت چیست؟ 

در واقع نمی توان به این سوال که مهم ترین هدف از طراحی سایت چیست؟ پاسخ دقیقی داد. چرا که مهم ترین هدف از طراحی یک وب سایت ممکن است؛ بسته به نوع کسب و کار و نیاز های شما متفاوت باشد. اما به یقین همه این اهداف زیر مجموعه هدف مهمی با عنوان افزایش فروش و درآمد قرار می گیرند. در ادامه به بیان مهم ترین اهدافی که با راه اندازی سایت به آن ها دست پیدا خواهید کرد؛ پرداخته ایم.

حضور آنلاین

در جهانی که افراد کوچک ترین و پیش پا افتاده ترین نیاز های خود را از طریق جستسجو در محیط وب مرتفع می کنند؛ عدم فعالیت در آن به معنای اعلام شکست است. از این رو می توان گفت طراحی سایت و سئو کردن آن هدف مهمی است. وب سایت، شما را در دنیای آنلاین نمایندگی شما خواهد بود. و به شما امکان می ‌دهد تا در دسترسی و قابلیت دیده شدن بیشتری در بین مخاطبانتان برخوردار شوید. هر چه فعالیت های سئو صورت گرفته بر سایت شما حرفه ای تر باشد؛ افراد بیشتری با سایت شما مواجه خواهند شد. و به طبع مخطبان بیشتری را جذب خواهید کرد. البته همان طور که گفته شد سئو در این مورد بسیار موثر است. سئو در واقع می تواند باعث شود طراحی وب سایت را توجیه پذیر کند. چرا که بدون سئو عملا سایت شما بازدید چندانی نخواهد داشت.

ارتباط با مخاطبان

 یکی از اهداف مهم طراحی سایت ارتباط با مخاطبان است. باید بگوییم طراحی سایت به شما امکان ارتباط مستقیم با مخاطبانتان را می ‌دهد. شما می‌ توانید اطلاعات، محصولات، خدمات و سایر موارد مرتبط با کسب و کار خود را بر روی سایت قرار دهید. با مخاطبان در تعامل باشید و با آن ها ارتباط برقرار کنید. که این موضوع می تواند بر روند ارائه محصول و بازاریابی شما تاثیرمثبت بگذارد. چرا که با دریافت بازخورد های مخاطبان و مشتریان می توانید؛ محصولات (کالا یا خدمات) خود را طبق نیاز آن ها طراحی  وعرضه کنید. همچنین با توجه به شناختی که از آن ها دارید می توانید فعالیت های بازار یابی موثر تری را طرح ریزی کنید.

ارائه اطلاعات و محتوا

در پاسخ به این سوال که  هدف از طراحی سایت چیست؟ می توان گفت ارائه اطلاعات و محتوا یکی از آن ها است. سایت به شما امکان می‌ دهد تا اطلاعات مربوط به کسب و کارتان را در اختیار مخاطبان قرار دهید. همچنین اطلاعات محصولات و خدماتتان را نیز می توانید ارائه دهید. این اطلاعات می تواند شامل مشخصات محصولات، مزایا، روش استفاده از آن ها و موارد دیگر باشد. همچنین راهنما ها و مقالات مرتبط با حوزه کاری خود را نیز می توانید ارائه دهید. و در واقع اقدام به بازاریابی محتوایی کنید. این ارائه اطلاعات به مخاطبان به عنوان یک منبع معتبر و اعتماد سازی کمک می‌ کند؛ و باعث افزایش میزان فروش شما به شکل چشم گیری خواهد شد.

ارتقای میزان شناخت برند

ارتقای میزان شناخت برند  (Brand Awareness) یکی از هدف‌ های مهم طراحی وب سایت است. با طراحی یک وب سایت حرفه ‌ای و منحصربه ‌فرد، می ‌توانید  میزان شناخت و آگاهی مخاطبان و مشتریان  را نسبت به برندتان را بهبود بخشید. بدیهی است هرچه تعداد افرادی که کسب و کار شما می شناسند بیشتر باشد؛ مشتریان شما به صورت تصاعدی افزایش پیدا خواهد کرد. پس اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شد که هدف از طراحی سایت چیست؟ ارتقای میزان شناخت برند یکی از مهم ترین پاسخ هایی است که باید مد نظر قرار دهید.

افزایش فروش و درآمد

همان طور که گفتیم اصلی ترین هدف از طراحی سایت افزایش فروش و درآمد است. و در واقع اهدف دیگر زیر مجموعه آن قرار می گیرند. با راه اندازی سایت حرفه ای و اصولی در مدت زمانی کوتاهی افزایش تعداد مشتری را تجربه خواهید کرد. وب سایت شما با کسب رتبه در گوگل، بازدید کندگانی را به خود جذب خواهد کرد. که تعدادی از آن ها اقدام به خرید خواهند کرد و در واقع مشتری شما خواهند شد. حال هرچه محتوای بهتری در سایت قرار دهید، درصد تبدیل ورودی های سایت به مشتری بیشتر خواهد شد.

افزایش اعتبار

قطعا کسب و کاری که یک وب سایت حرفه ای دارد؛ معتبر تر از یک کسب و کار بدون وب سایت است. کسب اعتبار باعث می شود بتوانید فروش با مبالغ بالا را تجربه کنید. چرا که مشتریان راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد. این افزایش در مبلغ فروش می تواند به واسطه خرید محصولات گران تر، و یا خرید در تیراژ های بیشتر واقع شود. با داشتن وب سایت مشتریان بزرگ تری را جذب خواهید کرد؛ و در آمد بیشتری را تجربه خواهید کرد.

هدف از طراحی سایت سازمانی و شرکتی چیست؟

هدف از طراحی سایت چیست؟ در این بخش به این سوال با تمرکز بر وب سایت های سازمانی و شرکتی پاسخ خواهیم داد. سازمان ها و شرکت ها معمولا از سایت به عنوان یک بستر برای معرفی خود استفاده می کنند. در سایت های شرکتی صفحات اصلی و درباره ما اهمیت زیادی دارند. چرا که تمام آن چه که مخاطب باید از آن ها بداند در این صفحات وجود دارد. حال اگر محتوای این صفحات به صورت تخصصی نگارش شده باشد؛ می تواند از مخاطبان را به مشتری تبدیل کند. یک وب سایت سازمانی و شرکتی باید اطلاعات کامل و جامعی درباره سازمان، شرکت، محصولات و خدماتی که ارائه می شود؛ در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. این اطلاعات می تواند شامل تاریخچه، مأموریت و رسالت، مشتریان و همکاران، دستاوردها و موفقیت ها، محصولات (کالا یا خمات) و اخبار مربوط به سازمان و شرکت باشد.

لازم به ذکر است که وب سایت سازمانی و شرکتی باید بستری مناسب برای ارتباط موثر با مخاطبان فراهم آورد. قرار دادن فرم تماس، نشانی ایمیل، لینک شبکه‌ های اجتماعی، فرم درخواست اطلاعات؛ می توانید منجر به این موضوع شود.  طراحی وب سایت سازمانی و شرکتی یک ابزار مهم برای تبلیغات و بازاریابی است. شما می توانید با ارائه اطلاعات جامع درباره محصولات خود به جذب مشتریان جدید بپردازید. همچنین، استفاده از تکنیک‌ های بهینه‌ سازی موتور های جستجو (SEO) می تواند باعث افزایش شناخت از برند شما شود.

هدف از طراحی وب سایت شخصی چیست؟

افرادی که به صورت مستقل کار می کنند نیز برای معرفی خود به بازار هدف به طراحی سایت نیاز دارند. ماهیت سایت شخصی هم مانند سایت شرکتی است. از جمله افرادی که اقدام به طراحی سایت شخصی می کنند می توان به عکاس ها، وکلا، برنامه نویس ها و... اشاره کرد. با طراحی سایت شرکتی اقدام به ارائه هویت و شخصیت منحصر به فرد از خود خواهید کرد. با ارائه اطلاعات درباره خود، تجربه ‌ها، علاقه ‌مندی‌ ها، مهارت ‌ها و دیگر جوانب زندگی شخصی؛ می‌ توانید خود را به دیگران معرفی کنید و ارتباط برقرار کنید.

هدف از طراحی سایت چیست را با نمایش پروژه ‌ها و اعمال شخصی نیز می توان پاسخ گفت. وب سایت شخصی به شما اجازه می‌ دهد تا پروژه‌ های خود را به صورت آنلاین به نمایش بگذارید. با طراحی یک وب سایت شخصی، می ‌توانید با دیگران در ارتباط باشید. و با گسترش شبکه ارتباطی خود مشتریان جدیدی جذب کنید. همچنین وب سایت شخصی می ‌تواند یک منبع اطلاعاتی و مفید برای مخاطبان باشد؛ و به این ترتیب تخصص و مهارت خود را به نمایش بگذارید.

هدف از طراحی سایت فروشگاهی چیست؟

هدف اصلی از طراحی یک وب سایت فروشگاهی، ایجاد یک بستر آنلاین برای فروش محصولات و خدمات است. اینکه هدف ازطراحی سایت چیست مشخص است. با طراحی یک وب سایت فروشگاهی موفق، شما می ‌توانید فروش خود را چندین برابر کنید. از آن جایی که وب سایت فروشگاهی به شما امکان می‌ دهد؛ تا محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به مشتریان عرضه کنید؛ باعث می شود از سراسر جهان بتوانید مشتری جذب کنید. همچنین با استفاده از سیستم پرداخت آنلاین، اعتماد مشتریان خود را افزایش خواهید داد و فروش خود را بیشتر کنید. وب سایت فروشگاهی این امکان را فراهم می کند که مشتریان  به راحتی به محصولات شما دسترسی پیدا کنند؛ آن ها را بررسی کرده، مشخصات فنی را ببینند و اطلاعات لازم برای خرید را دریافت کنند. این گونه موانع خرید در ذهن مخاطب مرتفع خواهد شد؛ و او به مشتری شما تبدیل می شود.

اهمیت بهینه‌ سازی موتور جستسجو، بعد از طراحی سایت چیست؟

بهینه ‌سازی موتور های جستجو (SEO) اهمیت بسیار زیادی دارد. بهینه‌ سازی موتور جستسجو باعث ارتقا رتبه وب سایت شما در نتایج خواهد شد. که این منجر به افزایش ترافیک وب سایت شما شده و بازدید کندگان بیشتری را به آن جذب می کند. همان طور که می دانید؛ با بهینه ‌سازی موتور جستجو، وب سایت شما برای کلمات کلیدی مرتبط و مورد نظر در رتبه بالاتری قرار می‌ گیرد. این امر باعث جذب مخاطبان هدف و افزایش نرخ تبدیل (تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان واقعی) می ‌شود. از آن جایی که در دنیای آنلاین و محیط وب ، رقابت برای جلب توجه و جایگاه مناسب در نتایج جستجو بسیار شدید است.  باید بگوییم با بهینه‌ سازی موتور جستسجو  در رقابت با رقبا دست برتر را خواهید داشت. رتبه‌ بندی بالا در موتور های جستجو، به وب سایت شما و همین طور کسب و کارتان اعتبار می ‌بخشد. در مجموع می توان این گونه نتیجه گرفت که اگر قصد دارید کسب و کاری موفق و پولساز داشته باشید؛ بهینه ‌سازی موتور های جستجو (SEO) یک الزام برای شما خواهد بود.

سخن پایانی درباره هدف از طراحی سایت چیست؟

در این نوشتار به پاسخ این سوال که هدف از طراحی سایت؟ چیست پرداختیم. دست آورد های گوناگونی که طراحی سایت برای کسب و کار ها و متخصصان خواهد داشت؛ در این مقاله بیان شد. در مجموع باید بگوییم که در شرایط کنونی، طراحی و راه اندازی یک وب سایت، دیگر یک انتخاب نیست. همین طور دیگر مانند سال های قبل طراحی سایت یک اقدام پیشرو و آوانگارد نیز محسوب نمی شود. بلکه امروزه داشتن سایت برای کسب و کار ها به یک الزام تبدیل شده است. و بدون آن نه تنها نباید انتظار پیشرفت را داشته باشید؛ بلکه باید خود را در لبه پرتگاه تصور کنید و هرلحظه منتظر سقوط باشید.

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج، یکی از دپارتمان های چهار گانه کانون تبلیغاتی هیلاج است. دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج، با تیمی از متخصصان حرفه‌ ای و با تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می ‌کند؛  تا استراتژی‌ های برندینگ، تبلیغات آنلاین، بهینه ‌سازی موتور های جستجو (SEO)، بازاریابی محتوا و رسانه‌ های اجتماعی را بهبود دهید؛ و به این ترتیب مشتریان و درآمد خود را افزایش دهید. دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج، با بهره‌ گیری از جدید ترین ابزارها و تکنیک‌های دیجیتال، تحلیل دقیق داده‌ ها و نتایج قابل اندازه ‌گیری؛ بهترین راهکار ها را برای دریافت بهترین بازخورد از فعالیت های بازاریابی آنلاین خود ارائه می دهد. ما در دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج، همراه شما هستیم تا به عنوان یک برند پیشرو در دنیای آنلاین شناخته شوید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر وارد صفحه دپارتمان دیجیتال مارکتینگ هیلاج شوید.

سوالات متداول 

هر چند هدف اصلی از طراحی یک وب سایت ممکن است بسته به نوع کسب و کار و نیازهای خاص شما متفاوت باشد. اما می توان گفت به طور کلی هدف از طراحی سایت، افزایش تعداد مشتری و میزان درآمد است.

وب سایت سازمانی و شرکتی یک ابزار مهم برای تبلیغات و بازاریابی است. شما می توانید با ارائه اطلاعات جامع درباره محصولات خود به جذب مشتریان جدید بپردازید.

وب سایت شخصی به شما اجازه می‌ دهد تا پروژه‌ های خود را به صورت آنلاین به نمایش بگذارید. با دیگران در ارتباط باشید. و با گسترش شبکه ارتباطی خود مشتریان جدیدی جذب کنید.

هدف اصلی از طراحی یک وب سایت فروشگاهی، ایجاد یک بستر آنلاین برای فروش محصولات و خدمات است.

هزینه طراحی سایت به متغیر های زیادی بستگی دارد. برای استعلام هزینه طراحی سایت می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.
۰۲۶-۳۲۲۵۵۴۸۸

2 دیدگاه در “هدف از طراحی سایت چیست؟

 1. رجبی گفت:

  مقاله جامع و مفیدی بود. برای سفارش طراحی سایت باید چه کار کنم؟

  1. Hilaj گفت:

   ممنون از شما
   لطفا با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۲۶-۳۲۲۵۵۴۸۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *